Стаття 44. Незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах01.01.2015 о 12 год. 15 хв. поблизу буд. 16 по вул. Соборній в м. Хмельницькому гр. Іванов Іван Іванович в належному йому автомобілі «Шкода Октавіа», д/н ВХ 0001 ВА перевозив пластикову ємність з речовиною рожевого кольору, яка згідно висновку експерта № 163Д/618 від 26.01.2015, містить у своєму складі наркотичний засіб метадон у невеликих розмірах, а саме 0,003792 г.01.01.2015 близько 20 год. 20 хв. перебуваючи в дворі буд. 9 по вул. Пушкіна в м. Хмельницькому зберігав при собі, а саме в правій кишені куртки, подрібнену речовину зеленого кольору, рослинного походження. Згідно висновку експерта № 446 від 12.01.2015 дана речовина є особливо небезпечним наркотичним засобом канабісом, масою 0,026 грам, що є невеликим розміром.ч. 1 ст. 44 КУпАП – складається лише на підставі висновку експерта.
Стаття 51. Дрібне викрадення чужого майна20.10.2015 о 19 год. 50 хв. гр. Іванов Іван Іванович, перебуваючи у магазині «Вопак», що по вул. Прибузькій, 32 в м. Хмельницькому, таємно викрав з полиці магазину екстрачорний шоколад марки «Корона» в кількості 3-х штук, вартістю 29 грн. 99 коп. кожна, на загальну суму 89 грн. 97 коп. Для кваліфікації за ст. 51 КУпАП вартість викраденого майна на даний час не повинна перевищувати 137,80 грн. У випадку, коли майно викрадено з магазину, супермаркету тощо, його вартістю є ціна, за яку магазин її придбав (одним з підтверджуючих документів може бути накладна на товар), а не та ціна, за якою здійснюється реалізація. До матеріалів справи додається документ, який підтверджує вартість викраденого (наприклад, відношення / лист підприємства). Крім того, слід звертати увагу на наявність відеозапису камер спостереження, при можливості долучати до матеріалів справи цей запис.
Стаття 109. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на залізничному транспорті – ч. 1. Самовільний проїзд у вантажних поїздах, посадка і висадка під час руху поїзда, проїзд на підніжках і дахах вагонів, самовільне без потреби зупинення поїзда01.01.2015 у період часу з 11:30 год. до 12:00 год. гр. Іванов Іван Іванович здійснив самовільний проїзд від ст. Гречани до ст. Хмельницький у вантажному поїзді №6777, порушивши своїми діями п. 3.8 Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.01.01.2015 о 00:00 год. гр. Іванов Іван Іванович на посадковій платформі вокзалу ст. Хмельницький здійснив посадку у 8 К вагон нічного пасажирського поїзду №81 сполученням «Ужгород-Київ» під час його руху, чим порушив п. 3.5 Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.01.01.2015 у період часу з 11:30 год. до 12:00 год. на перегоні між ст. Хмельницький та ст. Гречани гр. Іванов Іван Іванович здійснив проїзд на даху 5 вагону регіонального поїзду №78 сполученням «Хмельницький-Тернопіль», порушивши своїми діями п. 3.4 Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.01.01.2015 о 12:00 год. на перегоні між ст. Хмельницький та ст. Гречани гр. Іванов Іван Іванович здійснив самовільне без потреби зупинення приміського поїзду №315 сполученням «Жмеринка-Гречани» шляхом приведення в дію «стоп-крану», чим порушив п. 3.18 Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.
Стаття 109. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на залізничному транспорті – ч. 6. Підкладання на залізничні колії предметів, які можуть спричинити порушення руху поїздів 01.01.2015 о 15:00 год. на 2005 км. ПК7 на перегоні між ст. Хмельницький та ст. Гречани гр. Іванов Іван Іванович підклав на залізничну колію порожню скляну пляшку, ємністю 0,5 л, чим порушив п. 2.15 Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.Суспільні відносини в сфері залізничного транспорту регламентуються Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджені Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.12.2006 №1196 та Правилами безпеки громадян на залізничному транспорті України, затвердженими Наказом

Мінтрансу України від 19.02.1998 № 54.

При складанні протоколу або винесенні постанови обов’язково вказується місце вчинення правопорушення. Такими місцями можуть бути вагони, вокзали станцій, платформи і т.д. На перегонах місце визначається кілометрами і пікетами (ПК). Для інформації:

Вагони пасажирські – вагони, призначені для перевезення пасажирів. До числа цих вагонів належать також багажні, вагони-ресторани, службово-технічні (службові, у тому числі вагони-салони, клуби, санітарні, випробувальні та вимірювальні, лабораторії, автомобілевози та інші вагони пасажирського типу зі спеціальним обладнанням).

Вагон штабний – вагон для перевезення пасажирів, де знаходиться робоче купе начальника поїзда та купе інших працівників, що забезпечують технічне обслуговування поїзда, обладнаний радіостанцією, радіовузлом або іншими засобами зв’язку з провідниками вагонів поїзда та машиністом локомотива.

Вокзал – комплекс спеціальних споруд, приміщень, обладнання, призначений для тимчасового перебування пасажирів та їх обслуговування, надання пасажирам платних та безплатних послуг, у тому числі реалізації продуктів харчування, промислових та супутніх товарів, друкованої продукції та розміщення обслуговувального персоналу. До складу цього комплексу входять:

посадкові платформи,

пішохідні тунелі та мости,

переходи через залізничні колії,

багажні приміщення,

частина прилеглої до споруди привокзальної площі.

Перон – наближена до залізничних колій частина території вокзалу, на якій провадяться посадка та висадка пасажирів, завантаження та розвантаження багажних, поштових вагонів.

Платформа – рівний підвищений майданчик, збудований згідно з нормами будівництва, біля якого зупиняється поїзд для здійснення посадки та висадки пасажирів.

Класифікація пасажирських поїздів передбачає курсування денних поїздів:

Інтерсіті + (ІС+),

Інтерсіті (ІС),

регіональний експрес (РЕ),

регіональний поїзд (Р),

приміський поїзд (П),

міський поїзд (М);

та нічних поїздів:

нічний експрес (НЕ),

нічний швидкий (НШ),

нічний пасажирський (НП).

Перевезення пасажирів здійснюється між усіма залізничними станціями, відкритими для посадки, висадки пасажирів, за розкладом руху пасажирських поїздів, у категоріях вагонів:

а) 1, 2, 3 класів – з відкритими та закритими купе з місцями для сидіння;

б) загальні сидячі – з відкритими купе з місцями для сидіння;

в) плацкартні – з відкритими купе з місцями для лежання;

г) купейні – з окремими чотиримісними купе з місцями для лежання;

ґ) м’які – з окремими двомісними “СВ” та тримісними купе з місцями для лежання.

Категорія, номер поїзда з’ясовується у диспетчера вокзалу. Вантажні поїзді на табло вокзалу не висвітлюються, однак рухаються за встановленими маршрутами та розкладом руху, мають свої номери (номер уточнюється у диспетчера вокзалу).
Для інформації:

32.27. Пасажир видаляється з поїзда в таких випадках:

а) якщо пасажир перебуває в явно вираженому нетверезому стані та порушує при цьому правила проїзду і громадський порядок, заважає спокою інших пасажирів. Видалення такого пасажира провадиться провідником вагона або особами, які здійснюють контроль, а в разі виявлення опору і непокори – працівником міліції;

б) якщо пасажир перебуває в стані захворювання та потребує медичної допомоги. У цьому разі пасажира з його речами видаляють з поїзда на найближчій станції з медичним закладом за обов’язкової участі медичного персоналу;

в) при виявленні перевезення пасажиром заборонених до перевезення предметів та речовин.
Стаття 135. Безквитковий проїзд01.01.2015 близько 15:00 год. в тролейбусі №11, що рухався за маршрутом «Озерна-Катіон», гр. Іванов Іван Іванович здійснив безквитковий проїзд від зупинки «Героїв Чорнобиля» до зупинки «Філармонія».Відповідно до п. 33. Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1735 Безквитковий проїзд пасажира (несплата проїзду протягом однієї або більше зупинок або відсутність документа, що дає право на пільговий проїзд) тягне за собою адміністративну відповідальність згідно із законодавством. Відповідно до п. 160. Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 пасажирам автобуса (таксі) забороняється здійснювати поїздку без оплати її вартості або без пред’явлення посвідчення особи встановленого зразка (у разі наявності права на пільги щодо проїзду).
Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів18.11.2015 близько 17 год. 30 хв. на дитячому майданчику в дворі буд. №16 по вул. Проскурівській в м. Хмельницькому гр. Іванов Іван Іванович викидав на землю лушпиння від насіння соняшника, чим порушив п. 3.3.1. Правил благоустрою території міста Хмельницького. 16.11.2015 о 15 год. 40 хв. гр. Іванов Іван Іванович на території свого домогосподарства, розташованого по вул. Яворницького, 18 в м. Хмельницькому спалював листя, чим порушив п. 3.3.8. Правил благоустрою території міста Хмельницького. 16.11.2015 о 15 год. 40 хв. гр. Іванова Тетяна Іванівна на зупинці громадського транспорту «Філармонія», що по вул. Камʼянецькій в м. Хмельницькому самовільно встановила рекламний стенд з метою розповсюдження продукції фірми «AVON», чим порушила п. 3.3.9. Правил благоустрою території міста Хмельницького. Норма статті є бланкетною, тому посилання на пункт Правил благоустрою є обов’язковим!

5.1. На об’єктах благоустрою міста забороняється:

5.1.1. засмічувати і забруднювати власні, прилеглі/закріплені території матеріалами, конструкціями, відходами, накопиченням снігу та криги тощо;

5.1.2. вивозити і звалювати відходи, траву, гілля, деревину, листя, землю, сніг, кригу у не відведених для цього місцях та влаштовувати звалища;

5.1.3. складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків у не визначених для цього місцях;

5.1.4. використовувати не за призначенням контейнери для збирання твердих побутових відходів;

5.1.5. очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях;

5.1.6. ремонтувати та мити автотранспортні засоби, машини, механізми у не визначених для цього місцях, крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці;

5.1.7. заправляти, ремонтувати транспортні засоби і механізми, здійснювати заходи з догляду за ними на прибудинкових територіях, газонах, берегах річок, ставків, на пішохідних доріжках, тротуарах, у парках, скверах тощо, а також пересуватися транспортними засобами по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах, квітниках, інших зелених зонах (луги, галявини тощо) міста та паркувати на них транспортні засоби;

5.1.8. залишати транспортні та інші самохідні засоби, машини і механізми на міжквартальних проїздах або переобладнувати проїзди у спосіб, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежної, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, газонах, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо;

5.1.9. проводити земельні, будівельні, монтажні та інші роботи без дозволу (ордера), виданого в установленому порядку;

5.1.10. влаштовувати городи на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, пошкоджувати або знищувати газони, знищувати дерева, кущі тощо;

5.1.11. розміщувати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у не визначених для цього місцях;

5.1.12. робити написи, малюнки та подряпини на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних, пам’ятниках та інших елементах благоустрою;

5.1.13. самовільно встановлювати рекламоносії, різноманітні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, стаціонарні малі архітектурні форми, технічні пристрої та технічні елементи, лінійні споруди та антенно-фідерні системи;

5.1.14. встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

5.1.15. порушувати режим, встановлений для водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об’єктів, об’єктів природно-заповідного фонду;

5.1.16. захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;

5.1.17. захаращувати балкони, лоджії, вікна предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, викидати з них сміття тощо;

5.1.18. викидати відходи, недопалки, папір, тару, матеріали пакувальної промисловості, лушпиння тощо на вулицях, провулках, площах, в парках, скверах, інших громадських місцях, а також спалювати відходи у не призначених для цього місцях;

5.1.19. розташовувати об’єкти торгівлі на всій території міста, крім спеціально призначених для торгівлі місць (магазини, ринки, кіоски).
Стаття 173. Дрібне хуліганство01.01.2015 о 20 год. 05 хв. гр. Іванов Іван Іванович, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, у громадському місці біля буд. № 76/1 по просп. Миру в Хмельницькому, висловлювався нецензурною лайкою на адресу гр. Петрової Н.П. (або перехожих), чим порушував громадський порядок і спокій громадян. 10.09.2015 о 20 год. 05 хв. гр. Іванов Іван Іванович в м. Хмельницькому по вул. Проскурівського підпілля, 15, справляв природні потреби поблизу дверей офісу “Сонечко”, чим своїми діями порушував громадський порядок.17.04.2015 о 22 год. 00 хв. за адресою м. Хмельницький, вул. Чкалова, 18, поблизу квартири № 101 в загальному коридорі гуртожитку гр. Іванов Іван Іванович наносив на стіну напис нецензурного змісту та при цьому голосно стукав у двері вищевказаної квартири, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.Увага! Стаття не містить частин. В протоколі після ч. ставимо -, тобто ч.- ст. 173 КУпАП. Якщо особа нанесла іншій особі тілесні ушкодження, була бійка – протокол не складається, в цьому випадку вирішується питання про початок кримінального провадження. Обов’язково в протоколі зазначається, що особа «порушила громадський порядок і/або спокій громадян». Якщо особа вчинила правопорушення в стані алкогольного сп’яніння, це вказується (є обставиною, що обтяжує відповідальність).
Стаття 173-2. Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми06.11.2015 о 21 год. 00 хв. гр. Іванов Іван Іванович за місцем свого проживання, а саме в буд. 15 по вул. Подільській в м. Хмельницькому, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, вчинив відносно своєї дружини / матері / співмешканки / доньки / неповнолітнього сина і т.д. гр. Іванової Т.І. насильство в сім’ї, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю гр. Іванової Т.І.06.11.2015 о 21 год. 00 хв. гр. Іванов Іван Іванович за місцем свого проживання, а саме в квартирі № 71, по вул. Залізняка, 14 в м. Хмельницькому, вчинив відносно своєї співмешканки Петрової О.А. насильство в сім’ї, тобто умисні дії фізичного та психологічного характеру, а саме штовхав гр. Петрову О.А. та ображав нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її фізичному та психічному здоров’ю.Увага! Фізичне насильство не мало завдати фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень! Це уточнюємо в поясненні потерпілого.
Стаття 174. Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку20.09.2015 о 20:15 год. гр. Іванов Іван Іванович на території належного йому домогосподарства, що розташоване в населеному пункті, а саме в м. Хмельницькому по вул. Шестакова, 71 здійснював постріли з належної йому мисливської вогнепальної рушниці марки ІЖ-27 №891212 у бродячих собак.10.01.2015 о 15:00 год. в м. Хмельницькому у парку ім. Чекмана гр. Іванов Іван Іванович здійснив три постріли з належного йому травматичного пістолета ПМР №12345 у скляні пляшки.Одним із нормативних документів, який відводить місця і регламентує порядок стрільби є Закон України «Про мисливське господарство та полювання» від 22.02.2000, зокрема ст. 20. У разі складання протоколу щодо стрільби в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку, посилання на норму нормативно-правового акту є обов’язковим
Стаття 175-1. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях01.10.2015 о 15:20 год. гр. Іванов Іван Іванович курив електронну сигарету на території СЗОШ №15, що по вул. Проскурівського Підпілля, 125/1 в м. Хмельницькому, де відповідно до п. 3 ст. 13 ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення» куріння заборонено.01.11.2015 о 17:00 год. гр. Іванов Іван Іванович курив сигарети марки «Бонд» на майдані Незалежності в м. Хмельницькому, що відповідно до п.1.10 Рішення XVII сесії Хмельницької міської ради від 27.06.2012 №16 є місцем вільним від куріння.Зазначення пункту Закону чи Рішення міської ради є обов’язковим!

ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення» Ст. 13:

Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

6) у під’їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах.
Стаття 180. Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння01.01.2015 о 18:30 год. в парку ім. Чекмана в м. Хмельницькому гр. Іванов Іван Іванович пригостив неповнолітнього Петрова Петра Петровича, 05.07.2001 р.н., алкогольним напоєм, а саме коньяком «Десна», внаслідок вживання якого н/л Петров П.П. сп’янів.01.01.2015 о 18:30 год. в дворі буд. 15 по вул. Проскурівській в м. Хмельницькому гр. Іванов Іван Іванович пригостив свого неповнолітнього сина Іванова Петра Івановича, 05.07.2001 р.н., алкогольним напоєм, а саме коньяком «Десна», внаслідок вживання якого н/л Іванов П.І. сп’янів.В поясненні правопорушника та неповнолітнього обов’язково зазначається те, що правопорушник знав про вік особи, яку довів до сп’яніння, тобто про те, що він дійсно є неповнолітнім. У поясненні неповнолітнього обов’язково зазначається, що внаслідок вживання напою (алкогольного, слабоалкогольного чи пива) він сп’янів, можна при цьому розписати ознаки цього сп’яніння. Обов’язково додається ще копія документа, в якому зазначено вік неповнолітнього.

Якщо є висновок лікаря про стан алкогольного сп’яніння – додається до матеріалів. Увага! Стаття не містить частин.
Стаття 180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування15.10.2015 о 23:15 год. власник (адміністратор) кафе-бару «Зірка», що по вул. Соборній, 5 в м. Хмельницькому, гр. Іванов Іван Іванович допустив перебування неповнолітнього Петрова П.І., 02.03.2000 р.н. у вищевказаному закладі громадського харчування без супроводу батьків чи особи, яка його б супроводжувала і несла за нього персональну відповідальність, чим порушив вимоги ст.20-1 Закону України «Про охорону дитинства».Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування

Діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

До протоколу обов’язково додаються докази, що саме особа, яка притягується до відповідальності, є власником закладу або уповноваженою власником особою (свідоцтво про реєстрацію фізичної особи-підприємства, трудовий договір, посадова інструкція тощо); копія документа, в якому зазначено вік неповнолітнього. Крім того звертається увага на установчі документи закладу, а саме на те, чи є заклад закладом громадського харчування або розважальним закладом. Одночасно вирішується питання про притягнення до відповідальності батьків неповнолітнього за ч.1 або 2 ст. 184 КУпАП.
Стаття 182. Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях27.09.2015 близько 03 год. 00 хв. гр. Іванова Тетяна Іванівна, перебуваючи в кв. 94, що по вул. Свободи, 3а, в м. Хмельницькому, порушувала тишу, а саме голосно слухала музику, чим порушувала спокій громадян та вимоги ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та п.9.3. Правил благоустрою території м. Хмельницького.15.11.2015 (у неділю) о 15:15 год. гр. Іванов Іван Іванович проводив ремонтні роботи, що супроводжувалися шумом, у кв. 25 по вул. Соборній, 16 в м.Хмельницькому без погодження з мешканцями прилеглих квартир, чим порушив ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та п. 9.4. Правил благоустрою території м. Хмельницького.Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994

Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані:
вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти):

1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

3) готелів і гуртожитків;

4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
до рішення
Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей – ч.310.12.2015 о 12:30 год. неповнолітній Іванов І.А., 01.10.2002 р.н. курив сигарети, марки «Л/М» на території СЗОШ №15, що по вул. Проскурівського Підпілля, 125/1 в м. Хмельницькому, де відповідно до п. 3 ст. 13 ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення» куріння заборонено, чим порушив ст. 175-1 КУпАП, однак не досяг 16-річного віку, тому до відповідальності притягується його мати гр. Іванова Тетяна Іванівна.За даною статтею до відповідальності можна притягнути лиш матір, батька, усиновителя, опікуна, піклувальника, а НЕ вітчима, тітку і т.д. До матеріалів обов’язково приєднується копія документа особи, яку притягують до відповідальності, а також копія свідоцтва про народження дитини. У разі якщо матір дитини у свідоцтві про народження вказана під одним прізвищем, а потім вийшла заміж та змінила прізвище і отримала паспорт з іншим, додається копія свідоцтва про шлюб або вона власноручно в поясненні вказує про те, що змінила прізвище.
Стаття 185. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця13.11. 2015 року о 13 год. 20 хв. гр. Іванов Іван Іванович, знаходячись поблизу будинку 16 по вул. Проскурівській в м. Хмельницькому, розпивав пиво «Оболонь світле» на дитячому майданчику та з явними ознаками алкогольного сп’яніння образливо чіплявся до громадян. На законну вимогу інспектора ПС ГУНП в Хмельницькій області сержанта поліції Петренка П.В., припинити адміністративне правопорушення, а саме розпивання пива на вулиці та образливе чіпляння до громадян, гр. Іванов І.І. не відреагував, при цьому висловлювався в грубій формі на адресу поліцейських, погрожував їм фізичною розправою.В протоколі обов’язково зазначається: в чому саме полягала законна вимога поліцейського, невиконання вимог якої в подальшому потягло вчинення особою дій, відповідальність за які передбачена ст. 185 КУпАП; вказати прізвища працівників поліції, яким особа чинила злісну непокору, а також прізвища потерпілих. Повинні долучатися рапорта, в яких вказується, що працівники поліції дійсно несли службу з охорони громадського порядку
Стаття 195-6. Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів10.12.2015 близько 11 год. 00 хв. на вул. Проскурівській, навпроти універмагу «Дитячий світ» у м. Хмельницькому, в порушення порядку, встановленого п.п.7.1 п.7 Наказу МВС України № 1649 від 23.12.2003 року «Про затвердження тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів» гр. Іванов Іван Іванович здійснював торгівлю піротехнічними засобами.11.12.2015 о 11 годині 00 хвилин гр. Іванов Іван Іванович на продуктовому ринку “ТСЦ “Дубово” м. Хмельницького, здійснював торгівлю бенгальськими вогнями, що відносяться до піротехнічних засобів, без відповідних документів, чим порушив п.п.7.1 п.7 Наказу МВС України № 1649 від 23.12.2003 року «Про затвердження тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів» 7. Особливості продажу побутових піротехнічних виробів

7.1. Продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці, пожежної безпеки та відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам.

Реалізацію побутових піротехнічних виробів споживачам мають право здійснювати суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом побутових піротехнічних виробів, за наявності наступних документів:

свідоцтво про реєстрацію;

статут (для юридичних осіб);

дозвіл на початок роботи, виданий органами державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці;

копії свідоцтв (довідок) про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами працівників, які мають такі допуски.

7.2. Продаж побутових піротехнічних виробів у спеціалізованих відділах (секціях) підприємств з універсальним асортиментом товарів дозволяється тільки на верхніх поверхах торговельних приміщень за умови виконання Правил пожежної безпеки в Україні. На нижніх поверхах таких торговельних підприємств у вітринах і на стендах можуть розташовуватися


Інформацію надав: Максим Якимов (м. Рівне)