Стаття 172-10. Відмова від виконання наказу або інших законних вимог командира (начальника)
Відмова від виконання законних вимог командира (начальника) – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-11. Самовільне залишення військової частини або місця служби
Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб – тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до п’яти діб. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк від п’яти до десяти діб.

Стаття 172-12. Необережне знищення або пошкодження військового майна
Необережне знищення або пошкодження зброї, бойових припасів, засобів пересування, військової і спеціальної техніки чи іншого військового майна – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-13. Зловживання військовою службовою особою владою або службовим становищем
Незаконне використання військовою службовою особою транспортних засобів, споруд чи іншого військового майна, використання військовослужбовця для виконання завдань, не пов’язаних з військовою службою, а також інше зловживання владою або службовим становищем, вчинене з корисливою метою чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, – тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб. Примітка. Під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним дорученням повноважного командування.

Стаття 172-14. Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень
Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-15. Недбале ставлення до військової служби
Недбале ставлення військової службової особи до військової служби – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-16. Бездіяльність військової влади
Умисне невжиття заходів щодо припинення злочину, що вчиняється підлеглим, або ненаправлення військовою службовою особою до органу досудового розслідування повідомлення про підлеглого, який вчинив кримінальне правопорушення, а також інше умисне невиконання військовою службовою особою покладених на неї службових обов’язків – тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-17. Порушення правил несення бойового чергування
Порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-18. Порушення правил несення прикордонної служби
Порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-19. Порушення правил поводження із зброєю, а також речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення
Порушення правил поводження із зброєю, а також боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, а також з радіоактивними матеріалами – тягне за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Стаття 172-20. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями
Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані – тягнуть за собою накладення штрафу від сімдесяти до ста сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до п’яти діб. Участь начальників (командирів) та інших керівників у розпиванні з підлеглими їм військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв під час виконання ними обов’язків військової служби або невжиття ними заходів щодо відсторонення від обов’язків військової служби осіб, які перебувають у нетверезому стані, або приховування ними випадків розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв чи появи на військовій службі в нетверезому стані підлеглих їм військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів – тягнуть за собою накладення штрафу від ста сорока п’яти до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від п’яти до десяти діб. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста сорока п’яти до двохсот вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб. {Кодекс доповнено главою 13-Б згідно із Законом № 158-VIII від 05.02.2015}